KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12861547
nr 1286 1547
Karl Dahlqvist
(1900-1971), Sverige
Blandteknik, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1939. Motivet: 71x47 cm
Karl Dahlqvist, svensk målare och skulptör född 1900 i Stockholm, död 1971.
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 4 november 2019
kl 20:39:48
100 kr
150 kr
Karl Dahlqvist
Läs mer om Karl Dahlqvist